از ما بپرسید

سوالات متداول

آیا شما نیز سوالی دارید؟

_
لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا به سؤال خود پاسخ دهید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

 

۱- با داشتن یک پوشش متحرک آیا میتوان از استخر در تمام طول سال، حتی در آب و هوای سرد و یا مناطق سردسیر کوهستانی استفاده کرد؟

– بلی ، پوششهای ما برای تمام طول سال طراحی و ساخته شده اند. ورقهای پلی کربنات در حالی که ایزولاسیون بسیار خوبی را تامین می کنند به اشعه گرما بخش خورشید اجازه ورود به داخل پوشش را میدهند. پروفیلهای فریم اصلی پوشش متحرک بواسطه نوارهای سیلیکونی میان قطعات متحرک تبادل حرارتی و هم چنین گردو خاک محیط را بخوبی کنترل می نمایند که این باعث بوجود آمدن محیطی گرم در زمستان و به حداقل رساندن پرت حرارت از درون پوشش خواهد شد.

۲- آیا این پوشش پوست بدن ما را از اشعه مضر و سوزاننده ماورای بنفش خورشید حفظ خواهد کرد؟

– بلی ، ورقهای پلی کربنات پوست شما را از تابش اشعه مضر و ماوراء بنفش محافظت خواهد کرد چرا که یک لایه جاذب اشعه ماورای بنفش در سطح بیرونی ورقها استفاده شده است که باعث جلوگیری از تخریب ورقها در برابر نور خورشید نیز خواهد شد.

۳- آیا این پوشش می تواند اطفال و کودکان را از افتادن درون استخر حفظ کند؟

– بلی ، پوششها می توانند با استفاده از قفلها و پین های مخصوص تجهیز گردند تا مانع ورود افراد غریبه و یا کودکان به داخل آن گردند.

۴- حداکثر تا چه عرضی میتوان از پوششهای متحرک استفاده کرد؟

– پوششهای متحرک تا حداکثر ۵/۱۳ متر عرض با پروفیلهای معمول تولیدی شرکت می تواند اجرا شود. برای عرضهای بیشتر سازه های خاص طراحی و اجرا می گردند.

۵- خصوصیات و مزایای ورقهای پلی گربنات چیست؟

– ورقهای پلی کربنات دو جداره از ضخامت ۴ تا ۲۰ میلی متر تولید می گردند.

– این ورقها ترکیبی واقعی از خصوصیات کلی استحکام – مقاومت عالی برابر ضربات مستقیم- عایق کاری صوتی و حرارتی خوب- شفافیت بالا و عبور دهی مناسب تور را تامین می نمایند. این ورقها با وجود وزن سبک به هیچ وجه شکننده نبوده و خرد و تکه نمی شوند. ورقهای دو جداره در رنگهای متنوع سفید – دودی – سبز – آبی – قرمز – زرد و بی رنگ تولید می گردند. میزان عبور دهی نور با توجه رنگ وقها از حداقل ۴۸ درصد تا حداکثر ۸۰ درصد متغیر می باشد. ورقهای شیری رنگ با وجود اینکه صد در صد جلوی دید را می گیرند مقدار ۶۹ درصد از نور خورشید را نیز از خود عبور می دهند.

۶- چه رنگهائی را برای فریم اصلی سازه آلومینیومی می توان انتخاب کرد؟

– بطور معمول پروفیلهای آلومینیومی برای داشتن حداکثر تمیزی در محیط استخر به رنگ سفید می باشند. در صورت نیاز و سفارش مشتری رنگهای اصلی دیگر نیز قابل سفارش می باشند.

۷- چه نوع فونداسیون و یا زیرسازی برای اجرای پوشش متحرک نیاز است؟

– یک سطح تخت ، تراز و صاف مورد نیاز است. حداقل ۱۰ سانتی متر بتون و یا آجر و سنگ کار شده برروی ملات ماسه سیمان و یا بتون می تواند برای این منظور کافی باشد.

۸- آیا برگها و جانوران مزاحم می توانند وارد پوشش متحرک شوند؟

– خیر، تا زمانی که شما پوشش را بسته نگه دارید فریم های پوشش که با نوار های مخصوص سیلیکونی تجهیز شده اند مانع ورود عوامل خارجی به درون پوشش خواهند شد.

۹- پوشش به چه صورت به محل نصب خواهد آمد؟

– با توجه به محل نصب پوشش و محدودیتهای آن از لحاظ ورودیها ، پوشش یا بصورت کامل در کارخانه ساخته شده و با کامیون به محل حمل گردیده و در مدت ۱ الی ۲ روزدر محل ریل گذاری و نصب خواهد شد و یا اینکه بصورت قطعات مجزا و از پیش ساخته شده به محل حمل و در آنجا تکمیل و نصب خواهد شد.

۱۰-چه مدت گارانتی برای پوشش در نظر گرفته شده است؟

– برای ورقهای پلی کربنات به مدت ۱۰ سال – برای سازه آلمینیومی آن نیز به مدت ۱۰ سال-برای نصب و قطعات دیگر مدت دو سال .

۱۱-چه چیزی پوشش را روی زمین نگه میدارد؟

– پوشش برروی ریلهای آلومینیومی که برروی زمین پیچ و رولپلاک شده اند حرکت خواهد کرد. در مناطق با دیگر پوشش متحرک توسط قفلهای مخصوص به ریلهای زیر وصل می گردند تا با وجود امکان حرکت سهل و آسان از روی زمین بلند نشوند.

۱۲-آیا امکان نصب پوشش توسط خودمان وجود دارد؟

– خیر، نصب پوشش می بایست توسط پرسنل آموزش دیده و مجرب شرکت انجام گیرد.

۱۳-آیا برای داشتن یک پوشش متحرک اجازه شهرداری لازم است.

– بطور معمول مطابق قوانین شهرداری پوششهای متحرک جزو پوشش سبک و موقت طبقه بندی شده و نیاز به کسب مجوز ندارد. در پاره ای مناطق در صورت نیاز به کسب اجازه، کارفرما باید از قبل نسبت به دریافت آن اقدام نماید.

۱۴-چه نوع نگهداری و تعمیرات دوره ای برای پوشش نیاز است و چگونه باید آن را تمیز کرد؟

– تنها باید فضای میان ریلها تمیز گردند تا اجسام درشت در میان ریلها مانع حرکت قطعات برروی آن نشوند.

برای تمیز کردن کثیفی و گرد و خاک نیز بطول معمول با یک پارچه کتان و یا اسفنج نرم و یک سطل آب گرم که مواد شوینده در آن حل شده است به راحتی می توانید سطح ورقهای پلی کربنات و پروفیلها را شستشو دهید. هرگز از حلالهای صنعتی(تینر،بنزینو غیره) و یا برس های زبر و خشن برای تمیز کردن پوشش استفاده نکنید.